Uudised

Lisatud: 20.09.2018 STIGA sügispakkumised 2018

Lisatud: 16.08.2018 Kauplus avatud pühade ajal!

18. August - Kauplus avatud: 9.00 – 15.00

19. August - Kauplus suletud

20. August - Kauplus suletud

Head Taasiseseisvumisepäeva!

Lisatud: 07.07.2018 Metabo kampaaniahinnad

Lisatud: 01.07.2018 36 kuud tasuta remont*

Lõpptarbija Metabo 3-aastase “Kõik-hinnas” tasuta remondipaketi tingimused „Kõik-hinnas“ tasuta remondipakett kehtib Metabo akutööriistadele, s.h akud ja laadijad (edaspidi akutööriistad), mis on ostetud volitatud Metabo LiHD-partnerilt. 

1. „Kõik-hinnas“ tasuta remondipaketi perioodid 3 aastat peale ostu registreerimist kodulehel www.metabo-service.com.

2. Registreerimine Registreerida saab 4 nädala jooksul alates ostu sooritamisest. Peale registreerimist saadetakse automaatselt registreerija e-postiaadressile sertifikaat, mis tuleb välja printida. 

3. „Kõik-hinnas“ tasuta remondipakett hõlmab 

3.1 OÜ Pro Garden annab akutööriistadele 3 aastase „kõik-hinnas“ tasuta remondipaketi (v.a tarvikud). 

3.2 Kui tasuta remont ei osutu majanduslikult otstarbekaks, on pro Garden OÜ-il  õigus asendada akutööriist uuega. 

3.3 OÜ Pro Garden ei ole kohustatud tasuta remonti teostama, kui toote seerianumber ei ole loetav. 

3.4 „Kõik-hinnas“ tasuta remondipaketi juhtum: 

■ kui tarnitud akutööriistal on tõendatavad materjali-, konstruktsiooni- või koostamisviga; 

■ kui kulumaterjalid (näiteks süsiharjad, laagrid, padrunid, tihendid, lülitid, akud jne) on kahjustunud loomulikust kulumisest akutööriista nõuetekohasel kasutamisel.

3.5 Ei ole „Kõik-hinnas“ tasuta remondipaketi juhtum: 

■ tarvikud on kahjustunud; 

■ kui akutööriistade ühendamise, paigaldamise, töötamise, kasutamise või hooldamisprotsessi ei viida läbi nii, nagu kasutusjuhend või muud dokumendid ette näevad; 

■ kui akutööriistu ei ole kasutatud nõuetekohaselt, eelkõige, kui neid kasutatakse äärmiselt hooletult (tegemist õnnetusjuhtumiga nt kukkumine); 

■ kui probleemid on tekkinud mitteoriginaalsete lisaseadmete või varuosade kasutamise tõttu; 

■ kui akutööriista on ümber ehitatud, tehtud tema ehituses muudatusi või selle käigus koost lahti võetud; 

■ kui akutööriistu kasutatakse pidevalt tööstuslikus liinitöös (suure kulumisega tingimustes) või pikaajalisel kasutamisel keskmisest suurema koormusega; 

■ vääramatust jõust tingitud nähtuste korral, samuti veest, tulekahjust või äikesest tingitud põhjustel; 

■ kui ühe ja sama toote puhul on „Kõik-hinnas“ tasuta remondipaketi raames registreeritud rohkem kui kolm juhtumit sama puuduse (vea) kohta. 

Lõpptarbija peab „Kõik-hinnas“ tasuta remondipaketi raames tasuta remondi saamiseks esitama toote registreerimise sertifikaadi koos ostu tõendava dokumendiga.

Lisatud: 20.06.2018 Kauplus avatud pühade ajal!

22. Juuni - Kauplus avatud: 9.00 – 15.00

23. Juuni - Kauplus suletud

24. Juuni - Kauplus suletud

Head Võidupüha ja Jaanipäeva!

Lisatud: 03.05.2018 STIGA kevadpakkumised 2018

Lisatud: 26.04.2018 Kauplus avatud pühade ajal!

1. Mai (teisipäev) - Kauplus avatud: 10.00 – 13.00

Häid Kevadpühi!

Lisatud: 11.04.2018 TOP 5 aiatööriista

Te ostsite endale just uue kodu või suvila, kus on aed, mis vajab hoolt ja armastust. Põõsad, peenrad, hekid ja kõik muu, mis ühe korraliku aia juurde kuulub. Kõige selle eest tuleb hoolt kanda: kärpida oksi, kasta, väetada jne. Millest küll peale hakata?

Jah, korralikust komplektist aiatööriistadest. Järgmisena toome välja TOP 5 aiatööriista, mis kuuluvad iga aedniku varustuse sekka ning millega sa oma aia särama paned!

1. Istutuskühvel ehk aiapidaja Šveitsi armeenuga. Väike ja universaalne tööriist, millega kaevad väiksemate istikute jaoks auke, tõstad istikuid ühest kohast teise, eemaldad juuri jne. Istutuskühvli ostmisel veendu, et tema käepide on ergonoomiline ja sobilik sinu käega, sest vastasel juhul ei pea sinu peopesad pikemale tööle vastu.

2. Käärid, et taime jätkusuutlikku kasvamist tagada, vajavad kõik taimed pügamist: liigsed okste juurdekasvud, surnud õite eemaldamine, põõsaste piiramine jne. Soovitame osta kaks paari kääre- ühed väiksemad põõsaste ja lillede tarbeks ning teised puuvõrade nende jämedamate okste lõikamiseks. Oksakääride valiku puhul lähtu sellest, et mida kvaliteetsemad on terad, seda kergem on lõigata ja seda kauem nad vastu peavad.

3. Terava otsaga labidas on hea abivahend mulla kobestamisel või suurtemate taimede istutamisel augu kaevamiseks. Killustiku, liiva või mulla tõstmiseks on sobilikum aga kühvel, mis on suurema tõstepinnaga ning kõrgemate äärtega, et muld maha ei pudeneks. Ideaalselt võiks sul mõlemad kuuris olemas olla.

4. Mulla tasandamiseks ja kobestamiseks või niidetud muru kokku kogumiseks sobib reha. Rehasid on kahte tüüpi: üks mis on mõeldud peamiselt mulla-, liiva- või kruusapinnal töötamiseks ning teine, mis on sobilikum okste, käbide või lehtede riisumiseks. Reha soovitame valida roostevaba terasest või alumiiniumist, et see ajapikku roostetama ei hakkaks.

5. Sa tahad oma käsi kaitsta! Leia endale kindad, mis on mugavad ja vähendavad hõõrdumist kui teed tööd tööriistadega, nii ei teki peopessa inetuid rakke ja vesiville ning aiatööd ei muutu piinarikkaks. Kui kasutad oma aias väetisi ja kemikaale, siis varu selleks tarbeks eraldi kindad, sest paljud kemikaalid on ohtlikud ja nahkasöövitavad!

Lisatud: 14.03.2018 Varakevadised toimetused koduaias

Kevad on õhus ning aiatöödega võib algust teha juba märtsikuus. Isegi kui sügisel sai aed ning peenrad ilusti ära koristatud, on seal siiski palju teha ka varakevadel. Märtsi ilmad võivad olla väga ebameeldivad, kuid üksikutest päikselistest päevadest piisab, et ära teha vajalikud toimetused ja ettevalmistused. Siiski peaks ära mainima, et märjal peenral ei tohiks kõndida, kuna see surub pinnase kokku ning kaotab ära maapinnas oleva taimedele vajaliku õhu. Enamik töid, mida varakevadel peaks tegema, on väga edukalt võimalik teha peenraradadelt või peenarde kõrvalt.

Kuigi varakevadel veel paljusid asjade tegemiseks on liiga vara, on siiski mitmeid ettevalmistavaid ülesandeid, millega saab juba algust teha.

Puude kontrollimine. Enne kui puudele lehed tekivad, on hea kõik puud üle vaadata. Suurema oksalõikuse aeg võib küll varieeruda olenevalt puu liigist, kuid alati võib mõned väiksemad kuivanud, hõõrdunud või katkised oksad ära lõigata.

Taimede lõikamine. Seda tuleks teha kuu keskpaiku, kuna vanad ja kuivanud varred ning õied kaitsevad taime eospesa külma eest. Seega pärast öökülmade lõppemist on parim aeg alustada taimede lõikamisega.

Äärestamine. Nüüd, kui maa on pehme, on hea aeg peenarde äärestamiseks. Lihtne on kaevata ning muru tuleb hõlpsasti välja. Kaevata tuleks ümber peenra piirijoonte, et peenardele jääks ilus sirge äär. Muld ja muru tuleks visata komposti või biolaguneva prügi hulka. Samal ajal peab jälgima, et umbrohtu ei oleks ning kui juhtub mõni juba olema, tuleks tõmmata need välja. Loodusliku sibula välja kitkumisel jälgi, et midagi sellest mulda alles ei jääks.Vastasel juhul ta kasvab suuremana tagasi. Ning ära kunagi viska seda komposti!

Väetamine. Väetamiseks sobivad õitsemist soodustavad väetised, st väetised, kus on rohkem kaaliumi, fosforit ja mikroelemente. Lämmastikväetistega ei maksa liialdada, nad soodustavad küll lopsakat taimekasvu, kuid vähendavad õitsemist. Väetamisel tuleb jälgida kindlasti pakendil olevaid tootjapoolseid juhiseid ning enne väetamist veenduda, et muld oleks märg. Kui väetada kuivas mullas olevaid taimi, võivad viimase juured saada põletada ning taim jääda kiratsema.

Kevad on aiapidajale tore ja ka kiire aeg. Hea on alustada peale pikka talve lihtsamate aiatöödega, et end juba õigele lainele seadistada. Enam pole kaua jäänud suure kevade tulekuks ja siis hakkavad kõiksugu toimetused juba hooga pihta.

Lisatud: 27.02.2018 Stiga kettsaagide uus põlvkond

Ideaalne lahendus erinevateks töödeks.

Enam kui 80-aastase aiatehnika tootmise ja müügi kogemusega Stiga esitleb uue põlvkonna kettsaagi. 

Stiga inseneride põhiülesanne on tagada igapäevane kasutusmugavus ja iga detaili usaldusväärsus. Uued täiustatud mootorid, parimad juhtplaadid ja ketid, ergonoomilisus ning kerge kaal koos paljude nutikate funktsioonidega muudavad Stiga kettsae õigeks valikuks.

Proovi uue põlvkonna Stiga kettsaagi.